Co piszą w gazetach o stolicy Małopolski

Pośród wielu miast w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie sztuki i akademickim, ale również na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być regionem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Pożyteczne nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu niedawnego czasu? Wielość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto chętnie korzysta. Szybkie postępowanie w temacie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o świeże drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy fakty, które nie są ściśle z nami połączone. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pozwalają krakusom lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem możliwości rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie miejsca przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta akcje nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale również są związane z pełnym województwem . Dlatego lepiej nie narzekać tylko zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – jeśli uda się utrzymania tempa innowacji – umożliwią miastu stać się niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski

Comments are closed.